Главная » Новости » Імуномодулятори та імуностимулятори
Январь 21, 2019

Імуномодулятори та імуностимулятори

Імуномодулятори та імуностимулятори
Застосування імуномодуляторів і імуностимуляторів в сучасній клінічній практиці для відновлення порушеного імунної відповіді викликає дискусії.

1. Це пов’язано, з одного боку, з відсутністю обґрунтованих даних про механізм дії деяких імуномодуляторів, складністю докази ефективності. Сумніви викликає і залежність результатів впливу від дози, схеми, тактики застосування.

2. З іншого боку, не всі лікарі при призначенні враховують клініко-імунологічний стан пацієнта, особливості та механізми дії іммунокоррегірующіх препаратів, прораховують можливі побічні ефекти.

3. Третім аспектом означеної проблеми є застосування засобів пацієнтами без призначення медиком. Самолікування під впливом масованих рекламних кампаній фармацевтичних фірм в кращому випадку не дає ніяких результатів, а в гіршому — викликає небажані імунні реакції.

На піку сучасності Twinvir Romania
На сьогодні не розроблена загальновизнана класифікація імунотропних препаратів, що обумовлено широким спектром їх дії. Існує також дослідження, в результаті яких було доведено, що імунотропних препарати можуть впливати по-різному в залежності від дозування, стану імунної системи пацієнта.

Таким чином, головними умовами успішного застосування імуномодуляторів в лікувальній практиці виступають, з одного боку, доказ їхньої безпеки та ефективності, а з іншого, — відомості про механізми дії. Наприклад, в противірусної терапії активно застосовуються інтерферони, які, з урахуванням типу активного комплексу, підрозділяють на α-, β-, γ-інтерферони, а з урахуванням технології, — першого (природні) і другого (рекомбінантні) покоління.